برای خرید چمدان چه سایزی رو با چه معیاری انتخاب کنیم ؟

بدون دیدگاه

انتخاب سایز چمدان برای هر مسافر میتونه متفاوت باشه که بر اساس نیاز اون فرد و پارامتری هایی چون تعداد روز های سفر ، نوع سفر و … سایز انتخاب میشه . پس بهتر است ابتدا مشخص کنید که سفرهای شما معمولا چند روزه است و اینکه همیشه قرار است انفرادی سفر نمایید و یا اینکه دسته جمعی و خانوادگی و تعداد سه چهار نفر دیگر همراه شما خواهند بود. سفرهای شما قرار است همیشه هوایی باشد و یا اینکه با ماشین شخصی؟ دانستن و مشخص کردن تمامی این موارد می تواند به انتخاب حجم و اندازه چمدان به شما کمک نماید. با چمدانکده همراه باشید تا دقیق بهش بپردازیم .

از آن جایی که پر کردن زیاد سایز چمدان کوچک تر و یا خالی بودن بخشی از چمدان سایز بزرگ تر در حمل و نقل به چمدان و اجزای داخلش آسیب میزنه پس می بایست قبل از مسافرت یا مهاجرت سایز چمدون رو فکر شده تهیه کنیم . البته همیشه هنگام خرید اولین چیزی که برای افراد مهم است قیمت چمدانی ست که خریداری می کنند و پس از آن به سراغ سایر معیارهای خود می روند تا برای خرید بررسی نمایند. اما در اینجا  نکته کوچک و در عین حال مهمی وجود دارد و آن این است که قبل از اینکه رنج قیمت را انتخاب نمایید بهتر است ابتدا سایز چمدانی که می خواهید خریداری نمایید را انتخاب نمایید و سپس در گستره سایز مورد نظر می توانید سراغ چمدان ها بروید و رنج قیمت خود را انتخاب نمایید. فراموش نکنید که برای اندازه گیری ارتفاع چمدان نیاز است که اندازه گیری را از پایین چرخ ها تا بالای بدنه چمدان انجام دهید. دسته چمدان جزو این اندازه گیری محسوب نمی شود.

طبق قوانین جهانی برای حفظ سلامت کارکنان فرودگاهی که وظیفه ی جابجایی چمدان ها را به عهده دارند نهایت بار تعیین شده 30 کیلوگرم می باشد . این عدد در همه ی دنیا رعایت می شود . برا اساس تحقیقات و مهندسی ساخت چمدان ها ، چمدانی که نهایت ظرفیت 30 کیلو را پر نماید 28 اینچ می باشد این سایز بزرگ ترین سایز چمدان با حداکثر ظرفیت است .یکی دیگر از نیاز های مسافران استفاده از چمدانی است که در محفظه ی کابین هواپیما قرار گیرد . این سایز چمدان 20 اینچ و یا کوچک تر می تواند باشد که برای استفاده از حداکثر ظرفیت و راحتی مسافر سایز کوچک با 20 اینچ شناخته و ساخته می شود . مهندسین ساخت چمدان در دنیا برای سفر هایی که نیاز به استفاده کوچک تر از چمدان 28 اینچ وجود دارد سایز چمدان را طراحی کرده اند که مابین 28 اینچ و 20 اینچ باشد بطوریکه در صورت خرید هر سه سایز ، چمدان ها داخل یکدیگر قرار بگیرند .

چنان که برای حمل وسایل کم از صندوق عقب خودروی خودمان و برای وسایل بیشتر از انواع وانت و برای وسایل خیلی بیشتر از کامیونت استفاده می کنیم و دقیقا مشابه سایز چمدان ها خالی بودن کامیونت به صرفه نیست در شرایطی که می توان از حمل وسیله ی راحت تر استفاده کرد و همچنین در شرایطی که وسایل زیادی نداریم در صندوق عقب خودرو نیمتوان استفاده کرد .

معرفی انواع سایز استاندارد چمدان

راهنمای انتخاب سایز چمدان

برای انتخاب سایز با واژه های  بزرگ ، متوسط و کوچک گمراه نشوید و به توضیحات ، ظرفیت و ابعاد زیر توجه فرمایید .

 • چمدان سایز  کوچک ( چمدان کابین ) ( “18 تا “20 اینچ؛  ارتفاع  ۵۳ تا ۵۶ سانتی متر )
  در واقع کوچکترین سایز چمدان می باشد و با توجه به این موضوع که بسیار کوچک و کم حجم است خیلی راحت در سفرها می توان آن را همراه خود برد و برای حمل و نقل دردسر چندانی نکشید. پر کاربرد ترین سایز که همواره برای یک نفر و سفر های 1 تا 3 روز برای ظرفیتی تا 10 تا 15 کیلوگرم است . از سایز کوچک برای استفاده از وسایل مورد نیاز برای بردن چمدان به کابین هواپیما استفاده می شود و این عالیه که به قسمت بار منتقل نشده و هم درون اتومبیل فضای کمی را اشغال می کند. از این رو سایز کوچک در اصطلاح سایز کابین یا کریان گفته می شود . حمل آسان و اندازه جمع و جور و استفاده در کابین مهم ترین ویژگی این سایز می باشد .
 • چمدان سایز متوسط ( “23 تا “24 اینچ؛  ارتفاع  ۶۱ تا ۶۸ سانتی متر )

  این سایز برای استفاده از 20 تا 25 کیلو بار کاربرد دارد . سایز متوسط برای 1 نفر در سفر های  1 هفته تا 10 روز و یا برای 2 نفر در سفر های 4 روز در 1 هفته مناسب است .  این سایز برای کسانی که قصد مسافرت بیش از 10 روز و یا بیشتر را دارند توصیه نمی شود دلیل آن این است که در سفر های طلانی تر تعداد لباس ها بیشتر و از آن جایی که لباس ها حجم زیاد و وزن کمی دارند برای جلوگیری از تحت فشار باز و بسته کردن زیپ چمدان و آسیب های احتمالی به زیپ و دوخت آن و فشار بیش از اندازه که از داخل به بدنه چمدان وارد می شود جلوگیری شود .

 • چمدان سایز بزرگ ( “26 تا “28 اینچ؛  ارتفاع  ۷۱ تا ۷۹ سانتی متر )
  برای استفاده از 30 تا 35 کیلو بار استفاده می شود سایز بزرگ برای استفاده ی 1 نفر در سفر های بیش از 1 هفته و 10 روز و یا مهاجرت، و یا در سفر های دو نفره ، 1 تا 10 روز و یا سفر های خانوادگی تا یک هفته این سایز ، پاسخگوی شما باشد . مچنین شاید سفر شما مدت کوتاهی داشته باشد اما تعداد افرادی که لوازم خود را داخل چمدان قرار می دهند سه یا چهار نفر باشند.

در سفر های زمستانی و با توجه به حجم بالاتر لباس ها توصیه می شود یک سایز بزرگ تر از آنچه گفته شد استفاده شود یا حدالامکان چمدانی تهیه کنید ک علاوه بر فضای معمولی چمدان از زیپ افزایش حجم بهره ببرد که این ویژگی باعث شده تا حجم بیشتری از لوازمی که می خواهید را درون خود جای دهد .. تهیه ی سایز های مختلف چمدان بصورت یک مجموعه کامل یا سِت کامل چمدان در هر خانواده این امکان را می دهد که در سفر های مختلف چمدان هایی با کاربری های مختلف داشته باشد همچنین از آنجایی که چمدان ها به ترتیب سایز از بزرگ به کوچک داخل یکدیگر قرار می گیرند نگداری چمدان در منزل فضای کمتری را اشغال می کند و سایز های مختلف دز سفر های مختلف و یا حتی با هم استفاده می شوند این مسئله از آن جایی مهم است که برای تهیه چمدان هزینه ای صرف می شود که موجب صرفه جویی  در آینده و امکان سفر های متنوع در زمان های متنوع فراهم می شود . تمام اطلاعات فوق حاصل تجربه ی نیم قرن فروشگاه و توجه به نیاز های مسافرتی مشتریان ارائه می شود .

برچسب ابعاد استاندارد چمدان
دسته بندی
دانستنی سفرنکات چمدانی

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

0
  0
  سبد سریع
  سبد شما خالی استصفحه فروشگاه