چرا یک چمدان ایده عال برای سفر باید چمدانی سبک وزن باشد ؟

بدون دیدگاه

وزن چمدان عامل بسیار مهمی برای انتخاب آن است . مگر داریم کسی را که به دنبال چمدان سنگین باشد ؟ همه ما به دنبال چمدان سبک هستیم تا در حمل و نقل خسته نشویم و راحت تر باشیم . با این وجود هستند افرادی که قیمت چمدان را بالاتر از کیفیت آن قرار می دهند.  با پیشرفت تکنولوژی در عین مقاومت ، چمدان ها سبک تر شدند اگر به چمدان های قدیمی پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها مراجعه کنیم با وزن کردن آن ها به عدد 8 تا 10 کیلو خواهیم رسید ، در بین چمدان های قدیمی ، چمدان های آلمینیومی ، فایبر گلاس و پارچه ای ها وجود داشتند اما عملا چه در محدودیت بار مجاز های فرودگاهی و چه در حمل و نقل مسافران مشکل بزرگی به نظر می رسید . پس برای استحکام و سبکی و با پیشرفت تکنولوژی به چمدان های پلی کربنات امروزی رسیدیم . چمدان های پلی کربنات که با عنوان چمدان پلی پروپلین هم شناخته می شوند …

چمدان سبک مسافرتی چه چمدانی است ؟

چمدان های پلی کربنات جزو سبک ترین چمدان های دنیا هستند که تفاوت وزنی آن ها در حد چند گرم می باشد و عموما وزن حدودی زیر را دارا هستند ،

چمدان های برزنتی حدود ۱.۵ کیلوگرم  در هر سایز از وزن های بالا سنگین تر می باشند .

همه ما می دانیم که اگر چمدان ما آهنی بود مقاومت خیلی بالایی قطعا خواهد داشت اما پارامتر وزن چمدان آنقدر مهم است که تهیه این چمدان های فلزی را منتفی می کند . چمدان های امروزی چه پارچه ای و چه پلی کربنات ها وزن های حدود مشخصی دارند چمدان های برزنتی بر خلاف تصور به دلیل داشتن چهار چوب های فلزی و در ادامه روکش پارچه ای سنگین تر از چمدان های پلی کربنات هستند اما چمدان های پلی کربنات به خاطر استحکام ذاتی بدنه و روکش بدنه آن که در هم ادغام شده ، موجب گردیده تا دیگر نیازی به چهار چوب فلزی و سنگینی بیش از حد نداشته باشیم .

سنگینی چمدان چه مشکلی ایجاد می کند ؟

چمدان سبک برای مسافرت

امروزه در تمامی صنایع از جمله صنعت ساختمان یا خودرو و … تمامی صاحبان صنایع به روز ترین تکنولوژی دنیا را برای سبک سازی مقاومت و عمر بیشتر محصولات خود به کار می گیرند که صنعت تولید چمدان از آن مستثنا نیست . همه ما می دانیم که برای بردن بار بیشتر احتیاج داریم که وزن چمدان خود را کم تر کنیم که هم بتوانیم وزن بیشتری از وسایل خود را حمل کنیم و هم فشار کم تری به ما وارد شود . ضمن اینکه طبق قوانین هوایی و برای فشار کم تر به عوامل حمل چمدان در فرودگاه ها وزن مشخصی برای هر چمدان تعیین گردیده است . پس بنابراین ما برای حمل وسایل خود احتیاج به یک چمدان سبک و در عین حال مقاوم در برابر ضربات فرودگاهی را داریم . همچنین هرچه وزن چمدان سبک تر باشد . برای جابجایی در منزل و قرار دادن در طبقات و کمد ها فشار کم تری به ما آمده و همچنین وزن کمتری روی هر طبقه قرار خواهد گرفت .

توجه داشته باشید که قانون گذاران ایرلاین ها از میان ما و شما هستند و به استفاده مسافر از چمدان اشراف دارند . بر همین اساس برای بار هواپیما حد بار مجازی تعیین شده است که برای هواپیمایی های مختلف و یا حتی نوع بلیط هر هواپیمایی متفاوت و بین 23 تا 30 کیلو تعیین شده است . در صورتی که وزن چمدان از حد تعیین شده بیشتر باشد مسافر موظف است تا هزینه ی بیشتری را به عنوان جریمه پرداخت کند . در هر حال همواره مسافر علاقه مند است وسایل خود را در چمدانی قرار دهد که وزن کم تری دارد . در نتیجه وزن کم چمدان مساویست با حمل بیشتر لوازم مسافر ! اما نکته اینجاست که هیچگاه وزن چمدان به صفر نمی رسد .  برای مثال سبک بودن چمدان کابینی به دلیل حمل آن توسط مسافر در ترانزیت ها اهمیت بالایی دارد  و این باعث شده تا خستگی زود هنگام گرفتار مسافر از حمل آن نشود .

چرا چمدان سبک مسافرتی پلی کربنات گران ترند؟

همانطور که در بالا توضیح دادیم صنعت چمدان سازی به سمت سبک کردن و مقاومت بیشتر چمدان ها گام بر می دارد  و در این راه از تمامی علوم فیزیک شیمی نانو و … استفاده می کند . همانطور که ما در سیر تحول  تولید چمدان ها باالخص چمدان های هارد کیس می بینیم نمونه های امروزی بسیار سبک تر و مقاوم تر در برابر ضربات نسبت به نمونه های اولیه ی شکننده مثل چمدان های فایبرگلاس خشک هستند . تمامی این امکانات بخاطر هزینه و سرمایه گذاری برای تحقیق در مورد جنس پلی کربنات و از همه مهم تر مواد و متریالی که در بدنه آن استفاده شده می باشد . این موارد دلیل بر آن شده تا ما شاهد تنوع جدیدی را در این دسته جنس چمدان ها باشیم و همین موضوع باعث یک اختلاف قیمت جزئی بین این چنس چمدان ها و نوع های دیگر چمدان ها باشد که با توجه به مزایایی که این چمدان های پلی کربنات دارند از جمله مقاومت در برابر ضربات شدید فرودگاهی ، وزن سبک خود چمدان ها و راحتی در حمل و نقل آن ها با چهار چرخ ، این مسئله را توجیه می کند .

 

برچسب سنگینی چمدان
دسته بندی
دانستنی سفرنکات چمدانی

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

0
    0
    سبد سریع
    سبد شما خالی استصفحه فروشگاه