چطور عمر چمدان های خود را با رعایت این نکات مهم افزایش بدهیم ؟

بدون دیدگاه

نگهداری از چمدان راه و روش های گوناگون و خاص خودش را دارد . اگر به فکر افزایش عمر چمدان نباشیم مجبوریم مرتب به فکر خرید چمدان باشیم . اینکه از چمدان استفاده کنیم و بعد درب آن را ببندیم و کنار بگذاریم ایده چندان خوبی نیست . در واقع چمدان هم نیاز به نگهداری و رسیدگی هایی دارند ، درست مثل تمامی وسایل مصرفی که مدام با آن ها سرو کار داریم ! در اینجا با رعایت نکات مهمی که شاید تا بحال نمیدانستید یا توجهی نمی کردید آشنا می شوید و همچنین قادر خواهیم بود تا از احتمالات و اتفاقاتی که منجر به آسیب رسیدن به چمدان می شود جلوگیری کنیم . با چمدانکده و راهکار های زیر در ادامه همراه باشید .

۱.چمدان اصلا خالی نباشد!

خالی بودن بخشی از چمدان مسافرتی موجب حرکت وسایل در چمدان می‌شود و وسایل روی یکدیگر می‌لغزند و ممکن است باعث خراب شدن وسایل و یا حتی چمدان شوند. برای جلوگیری از این اتفاق چمدان سایز مناسب انتخاب کنید و از خرید چمدانی بزرگ تر از نیاز خود اجتناب کنید. در صورتی که چمدانی که در اختیار دارید بسیار بزرگ است و وسایل سفر شما محدود است، بهترین راه استفاده از چمدان هارد کیس منعطف که بدنه ی نرمی دارند و از جنس پلی کربنات هستند .

۲.زیپ افزایش حجم چمدانتان را حتما ببندید.

یکی دیگر از راه های افزایش عمر چمدان این است که در بعضی چمدان‌ها برای افزایش حجم چمدان چنین زیپ هایی تعبیه شده که با نام زیپ اکسپند ( Expand zip ) یا همان زیپ افزایش حجم شناخته شده است که معمولا این زیپ ها به عمق چمدان ۵ سانتیمتر اضافه می‌کنند. اکثر چمدان‌ها دارای زیپ اکسپند هستند. باید در نظر داشته باشید در صورتی که چمدان شما دارای زیپ اکسپند است، تنها در صورتی که می‌خواهید از حجم حداکثری چمدان خود استفاده کنید این زیپ باز باشد و در باقی موارد زیپ اکسپند را ببندید چرا که حد فاصلی که میان دو محفظه ایجاد می شود ممکن است پاره شود . پیشنهاد می کنیم که اگر توانستید بعد از چیدن وسایل زیپ اکسپند را حتما ببندید.

۳.از چهار چرخ چمدان استفاده کنید و چمدان را روی دو چرخ نکشید.

در صورتی که چمدان شما چهار چرخ دارد از کج کردن چمدان و کشیدن آن روی دو چرخ خودداری کنید. زیرا طراحی چمدان به صورتی بوده است که وزن آن روی چهار چرخ تقسیم شود و استفاده از دو چرخ برای حمل آن در دراز مدت موجب آسیب به چرخ‌ها می‌شود. چمدان های چهار چرخ چمدانکده به صورتی طراحی شده است که با حرکت چمدان روی چهار چرخ آن حداقل فشار به دست شما وارد می‌شود و می‌توانید به راحتی چمدان را جا به‌ جا کنید.

4.کمربند داخلی چمدان حتما بعد از چیدن وسایل بسته شود.

هنگامی که وسایل خود را در چمدان قرار دادید، حتما کمبرند وسط چمدان را برای فیکس شدن وسایل ببندید.استفاده از این بند برای قرار گیری محکم‌تر وسایل در جای خود و عدم جابه‌جایی هنگام تکان‌های شدید چمدان الزامی است.

5.از دسته ترولی چمدان برای بلند کردن استفاده نشود!

دسته ترولی چمدان مسافرتی برای حمل چمدان روی چرخ‌ها طراحی شده است. از بلند کردن چمدان روی دسته ترولی جدا خودداری کنید و در هنگام بلند کردن چمدان از دسته اصلی آن استفاده کنید. چمدان چهار چرخ دارای یک دسته ترولی برای حمل چمدان روی چرخ‌ها و همچنین یک دسته اصلی در بخش کناری برای بلند کردن چمدان است.

6.حتما ازکاور چمدان استفاده کنید!

هر چند جنس بیشتر چمدان‌ هایی که در بازارها وجود دارند ضد آب است، ولی این دلیل بر استفاده نکردن از کاور چمدان نیست. در طول سفر چمدان شما بارها جابه‌جا می‌شود و ممکن است مورد سایش و ضربه و همچنین مواد آلوده قرار بگیرد. استفاده از کاور چمدان باعث می‌شود که چمدان شما در معرض آلودگی ، خط و خش و آسیب کمتری قرار بگیرد. پس از اتمام سفر می‌توانید به راحتی کاور چمدان را بشورید و نیازی به تمیز کردن چمدان با مواد شوینده نخواهید داشت. این امکان در فروشگاه چمدانکده فراهم است ! شما با انتخاب چمدان خود در صفحه چمدان های مسافرتی می توانید گزینه ی کاور محافظ را انتخاب و همراه چمدان سفارش دهید . جنس این کاور از نایلون ضخیم و شفاف بوده طوری که ظاهر چمدان حفظ شده و از طرفی قابل شناسایی در فرودگاه خواهد بود .

7.چرخ های چمدان بعد از هر بار سفر حتما تمیز شوند!

استفاده از کاور چمدان تا حد زیادی از آلوده شدن چمدان جلوگیری می‌کند، اما آلودگی چرخ‌‌های چمدان به دلیل کشیده شدن روی زمین اجتناب ناپذیر است. برای بیشتر شدن عمر چمدان مسافرتی بهتر است پس از هر بار استفاده چرخ‌های چمدان را تمیز کنید. وجود آشغال و مو داخل چرخ‌های چمدان عمر آن‌ها را کمتر می‌کند و از حرکت نرم آن و بدون اصطکاک آن‌ها روی زمین جلوگیری می‌کند.

8.اگر بار چمدان سنگین است آن را داخل چمدان تقسیم کنید!

توزیع متعادل بار داخل چمدان از مهم‌ترین مسائلی است که باید در هنگام چیدن چمدان به آن دقت کنید. در نظر داشته باشید که اگر برخی از وسایل شما سنگین هستند، آن‌ها را در یک گوشه از چمدان جمع نکنید و به صورت متعادل در همه جای چمدان قرار دهید. نا متعادل بودن وزن وسایل داخل چمدان و سنگین‌تر بودن بخشی از چمدان باعث می‌شود احتمال شکستگی چمدان در صورت وارد شدن ضربه بیشتر شود. برای ایمنی بهتر چمدان و وسایل داخل آن بهترین کار توزیع متعادل وسایل سنگین و سبک داخل چمدان است.

آیا شما برای افزایش عمر چمدان راه حل دیگری دارید ؟ برای ما نظرتونو بنویسید تا این مطلب رو کامل تر کنیم .

برچسب
نکات مهم چمداننگهداری چمدان
دسته بندی نکات چمدانی

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

0
    0
    سبد سریع
    سبد شما خالی استصفحه فروشگاه