آموزش طریقه جمع آوری وسایل مورد نیاز برای بستن چمدان

بدون دیدگاه

آموزش بستن چمدان برای کسانی که تا بحال چمدان نداشته اند میتواند بسیار مفید باشد . همه ما حداقل برای یک‌بار هم که شده تجربه سفر کردن و مواجه‌شدن با کمبود فضا برای بستن چمدان را داریم. حتی گاهی ممکن است بستن چمدان برایمان به یکی از بزرگ‌ترین مشکلات پیش از سفر تبدیل شود. اینکه چه وسایلی برای ما ضروری هستند و چه وسایلی غیرضروری یکی از سؤالاتی است که در زمان بستن چمدان برای همه پیش می‌آید. وقتی از قبل برنامه‌ریزی می‌کنید بستن چمدان سفر و تهیه چک لیست وسایل سفر بسیار راحت‌تر است. همان طور که برای سفر خود برنامه‌ریزی می‌کنید، می‌توانید با چک‌کردن آب‌ و هوا، مکان و فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده، آنچه را که باید با خود ببرید، تعیین کنید. جمع کردن وسایل سفر دغدغه‌ای است که همه ما هنگام سفر به آن فکر می‌کنیم. اما نگران نباشید. در این مطلب آموزشی از چمدانکده به آموزش بستن چمدان می پردازیم تا حتی نیاز به برداشتن یک کوله پشتی اضافه هم نداشته باشید . تا تعطیلات خود را در تابستان با این راهکارها بدون استرس بگذرانید.

1.آموزش بستن چمدان در انتخاب وسایل ضروری

حتماً زمانی که اقدام به بستن چمدانتان کرده‌اید این سؤال برایتان پیش‌آمده است که چه چیزی برایم ضروری است و چه چیزی غیرضروری؟ و یا اینکه، از کجا شروع به جمع‌کردن وسایل کنم؟ تقریباً وسایل ضروری و غیرضروری در سفر برای تمام ما یکسان است. بد نیست بدانید در اینترنت لیست‌هایی از وسایل ضروری و غیرضروری برای سفر به‌صورت آماده وجود دارد که اکثر جای خالی برای اضافه کردن مواردی که به نظر خودتان مهم است ولی در لیست آورده نشده‌اند نیز دارند.

چک‌ لیست‌های اینترنتی برای سفرهای مختلف متفاوتند، پس در جستجو کردن دقت کنید که فهرست از پیش آماده شما مناسب نوع سفرتان باشد. مثلا می‌توانید جستجو کنید چک‌ لیست برای کوله گردی و یا چک لیست برای سفر خارجی! قبل از سفر با یک جستجو ساده در گوگل چک‌ لیست مناسب خودتان را پیدا کنید و یک پرینت از آن داشته باشید تا هنگام آماده کردن وسایل سفر سردرگم نشوید.

2. حواستان به وسایل کوچک باشد!

یکی از دردسرها بعد از بستن چمدان پیدا کردن وسایل کوچک از بین دیگر وسایل است. می‌توانید وسایل کوچک خود مثل هندزفری، شارژر، مسواک؛ خمیردندان، نخ؛ سوزن، دوربین و … را به‌صورت جداگانه در کیسه‌های زیپ‌دار بسته‌بندی کنید تا بین وسایل بزرگ‌ترتان گم نشوند و برای استفاده از هرکدام مجبور نباشید کل چمدان را به هم بریزید.

3. دردسر چروک شدن لباس‌ها و مبارزه با آن

همیشه پس از درآوردن لباس‌های صاف و اتوخورده‌ای که در چمدان قرار داده بودیم با حجم عظیمی از لباس‌های چروک شده مواجه می‌شویم. حالا اگر تصور کنید برای یک قرار مهم کاری سفرکرده‌اید بعد از مواجه‌شدن بالباس‌های چروکتان متوجه عمق فاجعه خواهید شد.

برای اینکه هم لباس‌هایتان چروک نشوند و هم فضای کمتری را در چمدان اشغال کنند می‌توانید لباس‌ها را به‌جای تا کردن لوله کنید. پلاستیک‌های مخصوصی هم موجود هستند؛ که می‌توانید لباس‌های خود را درون آن‌ها گذاشته و سپس هوای داخلش را خلأ کنید. به‌این‌ترتیب لباس‌ها نه چروک می‌شوند و نه جای زیادی در چمدانتان اشغال می‌کنند.

4. با لباس‌های رنگ روشن خود چه کنیم؟

احتمالاً برایتان پیش‌آمده باشد که بعد از باز کردن چمدان با لکه‌هایی روی لباس‌های رنگ روشنتان روبرو شده باشید. برای جلوگیری از این اتفاق احتمالی بهتر است که لباس‌هایتان را پشت‌ورو کرده و سپس درون چمدان قرار دهید.

5. کفش‌ها را چطور درون چمدان قرار دهیم؟

بهتر است کف کفشتان را با کلاه‌های یک‌بارمصرف که برای رنگ مو کاربرد دارد بپوشانید. از طرفی می‌توانید برای استفاده کردن از تمامی فضای موجود در چمدان از فضای درون کفشتان هم استفاده کنید؛ و داخل کفشتان را با وسایل کوچکی نظیر لوازم‌آرایشی و یا جوراب پرکنید.

6. مشکلات چمدان و فرودگاه!

در فرودگاه ممکن است با دو مشکل در خصوص چمدانتان مواجه شوید:

یک. ممکن است چمدانتان را در میان چمدان‌های هم‌شکل اطرافش گم کنید. برای جلوگیری از بروز این مشکل کافی است که چمدانتان را با وسایل خاصی تزئین کنید! مثلاً دور چمدانتان را با ربان ببندید و یا با بندهای رنگی تزئینش کنید. از طرفی می‌توانید اسمتان را به‌صورت بزرگ و خوانا روی چمدان بنویسید.

دو. مشکل دیگری که ممکن است در فرودگاه گریبان گیرتان شود مسئله‌ اضافه‌ بار است. هر شرکت هواپیمایی با توجه به نوع پروازی که مسافرانش انتخاب می‌کنند؛ بار مجازی را برای حمل توسط مسافران اعلام می‌کند. برای حل این مشکل از چمدان‌های سبک‌تر استفاده کنید و قبل از رفتن به فرودگاه، خودتان چمدان را وزن کنید و آن را مطابق با بار مجاز ببندید تا در فرودگاه مجبور به باز کردن چمدان و خارج کردن لوازم اضافی نشوید. سعی کنید قبل از بستن چمدان خودتان از تمام محدودیت‌های شرکت هواپیمایی در خصوص وزن بار مجاز مطلع شوید.

دو راهکار دیگر هم برای کم کردن وزن چمدان وجود دارد. می‌توانید لباس‌های سنگین خود را به‌جای قرار دادن در چمدان بپوشید تا وزن آن‌ها از وزن چمدانتان کم شود. همچنین می‌توانید وسایلی نظیر شامپو، صابون، کرم و… را از شهر مقصد تهیه‌کرده و با خود نبرید.

7. اگر اهل مطالعه هستید

اگر اهل مطالعه هستید و نیاز دارید که چند کتاب را در طول سفر با خود حمل کنید؛ بهتر است پیش از سفر به دنبال نسخه‌ الکترونیکی آن کتاب‌ها بگردید و از حمل کتاب‌های سنگین پرهیز کنید. اگر از کتاب موردنظرتان نسخه‌ الکترونیک موجود نبود می‌توانید از صفحاتش عکس بگیرید.

8. پول‌های خود را کجا بگذاریم؟

برای اینکه پول‌هایتان را از دید سارقان دور کنید بهتر است آن‌ها را در بطری‌هایی که مات هستند نگه‌داری کنید مثلاً اسکناس‌هایتان را درون قوطی کرم و یا درون بطری‌های لوسیون قرار دهید.

9. شیشه‌های ادکلن و عطر

اگر همراه خود تعدادی شیشه‌ ادکلن حمل می‌کنید برای جلوگیری از تماس آن‌ها با هم و شکستنشان بهتر است بدنه‌ هر کدام را در ساق جوراب‌هایتان قرار دهید تا به‌عنوان ضربه‌گیر برای شیشه‌ها عمل کنند و شما هم از حمل جعبه‌های جاگیر و سنگینشان بی‌نیاز شوید.

10. نکات ضروری برای خانم‌ها:

اگر وسایل آرایشی نظیر رژ گونه و یا پنکک همراه دارید برای جلوگیری از شکستن و پودر شدنشان بین پودر فشرده و درب ظرف پدهای پنبه‌ای قرار دهید.

اگر وسایل ارزشمندی نظیر جواهرات همراه دارید آن‌ها را درون ساک دستی خود حمل کنید و درون چمدان قرار ندهید. ازآنجایی‌که امکان گم‌شدن چمدان وجود دارد؛ حواستان باشد که وسایل ارزشمند خود را به همراه یک دست لباس در ساک دستی خود قرار دهید.

شوینده‌های محبوب خود نظیر شامپو و یا شوینده‌ پوست که امکان دارد در شهر مقصد پیدا نکنید را به مقدار موردنیازتان درون قوطی‌های پلاستیکی کوچک ریخته و برای اطمینان از محکم بودن درب قوطی ابتدا سر قوطی را با سلفون پوشانده سپس درب را ببندید و دورش را با چسب نواری محکم کنید.

11. نکته‌ای کاربردی برای آقایان

شاید تنها مسئله‌ مهم برای آقایان در زمان بستن چمدان این باشد که کتشان چروک نشود. تا کردن کت و قرار دادن آن در چمدان اصول خاص خود را دارد. اگر به شکلی که عکس گویای آن است کت را تا کنید و در بالاترین قسمت چمدان ینی روی سایر وسایل و لباس‌ها قرارش دهید نیاز نیست که به‌هیچ‌عنوان نگران چروک شدن کت خود باشید.

12. در انتخاب چمدان دقت کنید

امروزه تنوع چمدان های مسافرتی آنقدر زیاد شده است که شما را گیج می کند. سعی کنید از مدل هایی استفاده کنید که به راحتی دو قسمت مجزا می شوند و دارای کیف دستی هستند . مانند چمدان های پلی کربنات نشکن که جدید ترین نوع در تولید چمدان های امروزی هستند . دارای مقاومت بسیار بالا سایز های استاندارد ، بسیار سبک تر و جا دار تر نسبت به چمدان های قدیمی !

برچسب
روش صحیح بستن چمدانوسایل چمدان سفر
دسته بندی آموزشی چمدان

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

0
    0
    سبد سریع
    سبد شما خالی استصفحه فروشگاه