چمدان کودکان برای مسافرت باید دارای چه ویژگی هایی باشد ؟

بدون دیدگاه

اگر فرزند کوچک دارید و می‌خواهید به سفر بروید خرید چمدان کودک برای تأمین نیاز شما بسیار مفید و ضروری خواهد بود. یک چمدان کودک زیبا و با کیفیت می‌تواند وسایل شخصی فرزند شما را به خوبی در خود جا دهد. به این ترتیب دغدغه شما در رابطه با به همراه داشتن وسایل کودکتان در زمان مسافرت به نحوی مناسب پاسخ داده خواهد شد. زمانی که برای خرید چمدان کودک به بازار می‌ رویم با مدل‌های مختلفی از انواع چمدان مخصوص کودک مواجه می‌شویم که برای تأمین نیازهای گوناگون مصرف کنندگان به بازار عرضه شده‌اند. در صورتی که نکات مهم خرید چمدان برای کودک را مورد توجه قرار دهیم انتظار می‌رود بتوانیم انتخاب درستی را برای تهیه یک چمدان کودک مناسب داشته باشیم.

همانطور که می دانید کودکان در مراقبت از وسایل شخصی از جمله چمدانشان کمی بی دقت هستند و ممکن هست چمدان را مدام پرتاب کنند یا به آسیب دیدن چمدان بی توجه باشند . در نتیجه جنس بدنه چمدان اگر از نوع سخت و قدیمی فایبرگلاس باشد بدون شک در اولین سفر با شکستگی آن روبرو خواهید شد . در مقابل چمدان هایی با جنس پارچه ای و برزنتی ، هم سنگین بوده و هم خیلی سریع آلودگی و کثیفی را به خود جذب می کنند . از طرفی پارگی بافت بدنه چمدان کودک ، خاطره خیلی بدی را برای فرزندتان به جا می گذارد . تولید کنندگان چمدان های نشکن پلی کربنات در چند سال اخیر محبوبیت زیادی را در دنیا از آن خود کرده اند که با این تکنولوژی جدید ، چمدان هایی تولید شده بسیار سبک و منعطف بوده که در مقابل  ضربات شدید ، مقاوم ظاهر شده اند . در حال حاضر سایت چمدانکده که در آن حضور دارید مرجع تخصصی در فروش چمدان های پلی کربنات بوده که سری جدید چمدان های پلی کربنات کودکانه با قیمت های مناسب را مجددن شارژ کرده . شما با مراجعه به لینک “ چمدان کودک ” می توانید از آن ها دیدن کرده و در صورت نیاز ، سایز مورد نظر را خریداری بفرمایید .

وزن چمدان کودک ؟

یکی از پرسش‌های مهمی که هنگام خرید چمدان کودک در ذهن پدر و مادرها ایجاد می‌شود راجع به وزن چمدان کودک است.  نکته مهم در مورد وزن چمدان کودک آن است که هنگام خرید چمدان باید اطمینان پیدا کنیم کودک قادر به حمل آن خواهد بود. در واقع وزن چمدان کودک باید در حدی باشد که کودک بتواند آن را شخصاً حمل نماید یا اگر هر زمانی برای حمل چمدان از ما درخواست کمک کرد قادر باشیم علاوه بر این‌که وسایل خود را حمل می‌کنیم در این رابطه به او نیز کمک کنیم. در همین خصوص خوب است بدانید حمل بار بیش از حد مجاز موجب می‌شود کودکان دچار آسیب اسکلتی شوند. از همین رو گفته می‌شود کودکان نباید هیچگاه وزن‌های بالاتر از 15 کیلو را با بدنشان حمل کنند. چمدان های کودک باید 4 چرخ باشد تا وزن را روی دو یا چند چرخ خود به صورت مساوی تقسیم کند.

جنس چمدان کودک ؟

جنس بدنه چمدان‌ها از جمله ویژگی‌های مهم آنها است که باعث می‌شود این محصولات با یکدیگر تفاوت‌هایی داشته باشند. ما در زمان مراجعه به مرکز فروش چمدان کودک مدل‌های متنوعی از این محصول را مشاهده می‌کنیم که با بهره گیری از مواد اولیه مختلفی ساخته شده‌اند. در چنین موقعیتی نیازمند آن خواهیم بود که بدانیم خرید کدام یک از این محصولات می‌تواند نیاز ما را به بهترین نحو ممکن تأمین کند. به صورت کلی انواع چمدان‌هایی که در بازار به فروش می‌رسند به دو نوع سخت و نرم دسته‌بندی می‌شوند.

چمدان پارچه‌ای یا فایبرگلاس یا پلی کربنات ؟ (نرم یا سخت)

هامنطور که پیش از این هم به آن اشاره شد چمدان‌های سخت فایبرگلاس سبک وزن بوده زیبایی بیشتری نسبت به پارچه ای دارند قیمت پایینی و نسبت به چمدان های پارچه ای فضای بیشتری را در اختیار ما قرار می دهند اما بسیار شکننده و خشک هستند که با کوچک ترین شکستگی عمر آن ها هم به پایان می رسد . اما تمیز کردن آن ها به راحتی با یک دستمال مرطوب امکان پذیر است .  چمدان‌های پارچه ای هم یک سری معایبی دارند که از جمله آن ها :  ایمنی پایین‌ تر ، وزن سنگین تر ،  آسیب پذیری بدنه پارچه ای ، جذب سریع کثیفی و گرد و غبار جزو مهم ترین معایب این دسته از چمدان ها هستند . معمولا چمدان های برزنتی از لحاظ زیبایی هم چندان چنگی به ل نمی زنند و امروزه این چمدان ها کم تر مورد استفاده قرار می گیرند . در مقابل چمدان های پلی کربنات جدید ، تمامی ایرادات و مشکلات چمدان های تولید قدیم را پوشش داده تا به عنوان بهترین نوع چمدان برای متقاضیان عرضه شوند . چمدان های پلی کربنات همانطور که گفته شد منعطف می باشند طوری که بدنه آن ها قابل تا شدن هستند بسیار در برابر ضربات مقاوم بوده ، فضای بیشتری را در اختیار مسافر قرار می دهد ، به سادگی با دستمال مرطوب تمیز شده و از لحاظ بصری زیبایی بیشتری را نسبت به چمدان های قدیمی دارا هستند .  

اندازه چمدان کودک ؟

برای خرید یک چمدان کودک مناسب باید محصولی را انتخاب کرد که اندازه آن متناسب با نیاز کودک ما باشد. به این منظور باید در زمان انتخاب و خرید چمدان کودک به ابعاد آن دقت کرده و بررسی کنیم که آیا محصول مربوطه می‌تواند وسایل کودکمان از قبیل پوشاک، اسباب بازی‌ها و غیره را به نحوی مطلوب در خود جا دهد یا خیر. به این ترتیب قادر خواهیم بود سایزی از چمدان کودک را انتخاب کنیم که نیازهای او را در طول سفر به خوبی تأمین کند.

چرخ دار یا بدون چرخ بودن چمدان کودک ؟

این پرسش یکی از سؤالات رایجی است که مشتریان هنگام خرید چمدان کودک مطرح می‌کنند. امروزه چمدان‌های چرخ دار فروش بالایی را در بازار به خود اختصاص داده‌اند. حمل و جابه‌جایی انواع چمدان‌هایی که در ساخت آنها از ۴ چرخ 360 درجه استفاده شده است نسبت به انواع چمدان بدون چرخ و 2 چرخ راحت‌ تر است. به همین دلیل بسیاری از افراد از عرضه انواع چمدان  4 چرخ در بازار استقبال خوبی به عمل می‌ آورند.

دسته چمدان کودک ؟

دسته‌های چمدان از جمله اجزای مهمی هستند که در این محصولات وجود دارد. در صورتی که هنگام خرید چمدان مخصوص کودک با انواع دسته‌های چمدان آشنایی کافی داشته باشیم می‌توانیم محصولی را سفارش دهیم که خرید آن جلب رضایت ما را در پی داشته باشد. گفتنی است آن دسته از چمدان‌های کودک که از دسته‌های بلندی برخوردارند جابه‌جایی را برای کودکان آسان‌تر کرده و به همین جهت مورد توجه مشتریان قرار دارند. همچنین توصیه می‌شود جنس دسته چمدان کودک از آلمینیوم باشد. چنین محصولاتی با  دسته‌های آلومینیومی مقاومت بالاتری داشته و بیشتر عمر می‌کنند.

رنگ و طرح چمدان کودک ؟

رنگ بندی‌های متنوع و طرح‌های جالبی که امروزه در ساخت انواع گوناگون چمدان کودک در جنس پلی کربنات  مورد استفاده قرار می‌گیرد توجه کودکان را به خود جلب نموده و آنها را هیجان زده می‌کند. کودکان بابت داشتن این نوع چمدان‌ها رضایت خاطر بالایی داشته و از حمل آنها لذت فراوانی می‌برند. در همین راستا زمانی که قصد انتخاب چمدان کودک را داریم باید به علایق فرزند خود توجه داشته باشیم. هنگام مراجعه به بازار و مشاهده انواع محصولات می‌توانیم از فرزند خود بخواهیم تا رنگ‌ها و طرح‌های مورد پسند خود را به ما اعلام کند. بیشتر کودکان محصولاتی را انتخاب می‌کنند که دارای رنگ‌های شاد، تصاویر شخصیت های کارتون ، رنگ بندی متنوع و طرح‌های عروسکی هستند. پس از مقایسه چندین مدل از انواع چمدان کودک زیبا و باکیفیت می‌توان برای خرید محصول دلخواه و مورد علاقه کودک دست به انتخاب زد.

زیپ چمدان کودک ؟

زیپ چمدانی که خریداری می‌کنیم باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. چنانچه محصولی که جهت تهیه چمدان کودک انتخاب می‌شود از نظر زیپ کیفیت مناسبی نداشته باشد به احتمال زیاد بعداً هنگام استفاده از آن دچار مشکل خواهیم شد. در زمان انتخاب و خرید چمدان کودک باید اطمینان پیدا کنیم که زیپ‌های به کار رفته در تولید آن از کیفیت قابل قبولی برخوردار بوده و دوخت آنها هم به نحو مناسبی انجام شده باشد. می‌توانیم زیپ‌های چمدان کودک را باز و بسته کنیم تا از هر گونه عیبی که ممکن است در آنها وجود داشته باشد نظیر کیفیت پایین، پاره بودن و … اطلاع حاصل کنیم. در صورتی که آشنایی کافی با انواع زیپ‌های چمدان کودک پیدا کنیم قادر به سفارش و خرید چمدان کودک مرغوب و باکیفیتی خواهیم بود. 

جایی برای نوشتن اطلاعات شخصی

مطمئن شوید که در بدنه قسمتی برای نوشتن نام کودک و تلفن تماس نیز در نظر گرفته‌شده باشد تا در صورت جا گذاشتن یا گم‌ شدن یابنده به راحتی بتوانند با شما تماس گرفته و آن را به‌دست شما برسانند. همیشه امکان جابه جا شدن چمدان ها در قسمت تحویل بار به دلیل مشابح هم بودن چمدان ها هست پس حتی اگر چمدانی که خرید می کنید امکان نوشتن اطلاعات را نداشت حتما با یک بند محکم و یک کارت ضخیم اطلاعات خود را بروی چمدان بنویسید.

پاسخ به سوالات متداول  در خرید چمدان کودک

سوال: بار ها شده در هنگام سفر زیپ چمدان کودکم از هم باز شده. چکارش میتونم بکنم که این مشکل برطرف بشه؟

پاسخ: زیپ شما از جنس مرغوبی نیست بهترین کار برای این برطرف شدن این مشکل این است که کلا زیپ چمدانتان را تعویض کنید.

سوال: یک چمدان کودک مناسب چه ویژگیهایی باید داشته باشد؟

پاسخ: علاوه بر جذاب و فانتزی بودن چمدان برای کودکان ( برای ایجاد جذابیت برای کودکان می توان هنگام خرید برای کودکان از چمدان دارای طرح های شخصیتهای کارتنی انتخاب کرد ) خود چمدان سبک باشد. دسته چمدان حالت تنظیم شونده داشته باشد. حتما چرخ دار باشد که خود فرزندتان قادر به حمل و جابجایی آن باشد

سوال: چمدان کودک فرزندم رمز دار است و رمز آن را فراموش کردم. راهی برای باز کردن آن هست؟

پاسخ: بله. آموزش فراموشی رمز چمدان رمزی در سایت آموزش داده شده که با مراجعه به لینک ” فراموشی رمز چمدان ” می توانید رمز قفل چمدان را بیابید . در غیر اینصورت می توانید با فروشگاه ما تماس بگیرید تا کارشناسان شما را راهنمایی کنند .

برچسب
اندازه چمدان کودکجنس چمدان کودکویژگی چمدان کودک
دسته بندی نکات چمدانی

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

0
    0
    سبد سریع
    سبد شما خالی استصفحه فروشگاه